Táborové hry

Táborové hry jsou nedílnou součástí tábora, zabaví jak ve slunečném počasí, tak v deštivém. Pokud není zrovna vaše dítko sportovně nadané vůbec to ničemu nevadí, pořádáme hry také s logickou úvahou, ale i kreativní. V průběhu tábora pořádáme pro děti hry kde mohou spolupracovat společně s kamarády, ale mohou se projevit i jako jednotlivci.

Celotáborové hry

Tábor se na tyto větší hry obvykle rozdělí do skupinek, kde namícháme děti různého věku aby si navzájem vypomáhali. Některé celotáborové hry se dělí do více dnů a jsou vyhlášeny finálově na konci tábora. 
S těmito hry máme vynikající zkušenosti, protože zpravidla budují kolektiv, vytvářejí mezi dětmi vzájemnou podporu a utužují přátelství. Starší děti se naučí zacházet a vypomáhat mladším, malé dětičky si naopak vybudují důvěru k těm starším a zkušenějším.

Mezi naše nejoblíbenější celotáborovky patří: Poklad rytíře Toulovce, Zlatokopecká horečka, Indiánské léto, Táborová Partička, Lesní pošta, Harry Potter a spousty dalších!

Hry pro jednotlivce

Hry v táboře

Po areálu tábora rozmístíme stanoviště, u kterého je vždy vedoucí, který za danou hru odpovídá. Stanoviště jsou v duchu nějakého tématu, před odstartováním dětem vysvětlíme postup a po odstartování si každý jednotlivec obíhá stanoviště a snaží se dosáhnou co nejlepšího bodového ohodnocení. Mezi oblíbence patří: Hry bez hranic, Letní olympiáda, Dřevorubecká soutěž...

Orientační běh

Se koná mimo areál tábora, vždy na pečlivě vybraných bezpečných tratích v okolním lesích a loukách. Trať orientačního běhu je označená barevnými fáborky a po trati je rozmístěný dozor v podobě vedoucích a instruktorů. Orientační běh se zpravidla běží na čas.

Mezi oblíbence patří: Pohádkový les, Zdravověda, Poznávání přírody...


Oddílové hry

Oddílové hry si obvykle hrají jednotlivé oddíly v rámci volného času, aby se děti mezi sebou lépe poznali. Mezi poznávací hry, které vedoucí nejčastěji používá na začátku tábora patří: Škatulata, škatulata hýbejte se, Sochy, Na jelena, volejbal, vybíjená, fotbal, karetní a deskové hry...