Táborová lokalita

Letní dětský tábor TRAMPING se až do loňského roku konal u obce Kutřín na Skutečsku. Bohužel se zde již řeší výstavba poldru, který bude sloužit jako součást protipovodňové ochrany obcí ležících pod soutokem Krounky a Novohradky.

Z toho důvodu se konání našeho tábora přesouvá do nového tábořiště a to v srdci Toulovcových Maštalích. Tábořiště se nachází v osadě Vranice u Nových Hradů, okres Chrudim. Vranice najdete zhruba uprostřed obcí Nové Hrady, Nová Ves u Jarošova, Jarošov, Budislav, Proseč, Bor u Skutče. Samotné tábořiště přiléhá k chráněné krajinné oblasti Toulovcovy Maštale.

Umístění táborové lokality je v údolí u Farského potoka cca 500m od rozcestníku turistických cest ve Vranicích po červené tur. značce směrem do Boru u Skutče. (cca 200m od zděné budovy TJ Jiskra Litomyšl a od černého přízemního dřevěného srubu Sokol Litomyšl)

Kudy k nám?

  1. Pardubice - Chrudim - Chrast u Chrudimi - Skuteč - Předhradí - Perálec - Zderaz - Polanka - Roudná - Vranice
  2. Pardubice - Chrudim - Chrast u Chrudimi - Luže - Nové Hrady (přes náměstí, vlevo zámek, odbočit vpravo kolem hřbitova) - dále rozcestí vpravo - Nová Ves u Jarošova (minout smíšené zboží,požární nádrž zde odbočit vpravo) po úzké asfaltce cca 700m parkoviště u lesa.
  3. Hlinsko - Krouna - Proseč - Budislav - Jarošov - Vranice

Na parkovišti u lesa doporučujeme nechat vozidlo, dále pěšky cestou stále dolů do Vranic k budovám TJ Jiskra Litomyšl a Sokol Litomyšl a odtud po červené 200m směr Bor u Skutče a jste v tábořišti.

Tábořiště je na okolních pozemcích obklopeno lesy, na jednom pozemku je menší hřiště, po můstku přes potok je protáhlá louka obtékaná potokem. V areálu tábora se nachází 35 dvoulůžkových stanů s podsadou a podlážky, společenská místnost, ošetřovna, kuchyně a venkovní jídelna krytá vojenským stanem, dále sociální zařízení. Tábor je pod dohledem Okresní hygienické stanice v Chrudimi.  

V okolí tábora se nachází 3 potoky s tůněmi, které jsou vhodné pro ochlazení a koupání v parných dnech, také je v blízkosti tábora koupaliště v Roudné, cca 25 min chůze. 

Okolí tábořiště úplně vybízí pro pěší výlety, které zcela jistě pro děti připravíme. Z přírodních krás se zde v kouzelném lese nacházejí Toulovcovy Maštale, Městské Maštale a Pivnická rokle, dále záchranná stanice Pasíčka a také se nedaleko Vranic nachází nádherný rokokový zámek Nové Hrady. 

Více informací výletech do Toulovcových Maštalích, záchranné stanici Pasíčka a zámku Nové Hrady, naleznete ZDE