První týden na táboře

22.07.2018

Tak první týden tábora je za námi a co všechno děti stihli vidět a zažít? Pojďme to společně projít a zrekapitulovat.

Zahájení tábora slavnostním táborákem

Již od založení tábora TRAMPING je zvykem a tradicí první večer tábora postavit hranici a zahájit ročník slavnostním táborákem. Během táboráku se vztyčí vlajky, česká vlajka a vlajka tábora Tramping, při zaznění táborové hymny všech trampů "Vlajka vzhůru letí". Poté samozřejmě následují i další známé trampské písně.

Návštěva kmene domorodců

Letošní slavnostní táborák byl zpestřen programem, který připravili naši milí vedoucí. Pro děti připravili letošní táborový program v duchu domorodých kmenů, proto nás během večera navštívil náčelník se svým kmenem a provedl slavnostní křest našich táborníků.

Jízda na koni

Každý rok nás pravidelně vozí koník z Kutřína a povozil nás i letos. Během tábora se na něm vystřídají všechny děti, na fotografiích níže jsou vidět děti z nejmenších oddílů.

Tábornické dovednosti

Tábornické dovednosti k trampingu neodmyslitelně patří a co mezi ně vše patří? Tak například znalost ohňů, přenocování v přírodě, vaření na kotlíku, střelba na terč, znalost orientace v mapách, zdravověda i počasí. To vše se děti během tohoto týdne naučili.

Táborový tanec

Letos jsme ranní rozcvičky pojali trochu netradičním způsobem. Staré známé cviky, dřepy, běh a protahování jsme vynechali... pustili jsme si po ránu chytlavou písničku od skupiny Mirai - Když nemůžeš tak přidej víc, která se stala naší novou táborovou hymnou. Samotný tanec začíná zhruba od 2 minuty videa.

Pohádkový les

Po práci je nutná i zasloužená zábava a proto jsme pro děti připravili pohádkový les, kde děti mohli narazit na piráty, vodníka, Popelku, Minie, Karkulku s vlkem, vílu Amálku a Makovou panenku, čarodejnici či šmoulu. U každého stanoviště splnili úkol k dané pohádkové bytosti. Více fotek naleznete v naší fotogalerii.

Návštěva MINIZOO

Již podruhé nás navštívila pojízdná mini zoo se zvířátky, se kterými se děti mohli i pomazlit. A jaká zvířátka nás vlastně navštívila? Neposedná opička, dvě roztomilá koťátka, několik větších i menších želviček, chameleoni, hadi, nosálové, zajíčci, ještěrky a spousta dalších.

Celotáborové focení

Každý ročník je zapotřebí zdokumentovat, aby děti měli uchované vzpomínky na přátelství, která u nás na táboře každoročně vzniknou. V naší fotogalerii naleznete foto celého tábora i jednotlivých oddílů.

Výlet na Toulovcovy Maštale

Letos celý tábor vyrazil na výlet do Toulovcových Maštalí. Přírodní rezervace Toulovcovy Maštale patří mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty u nás. V oblasti najdete pískovcové skalní útvary Toulovcovy a Městské Maštale.

Večerní diskotéka

Celý týden se na ní děti těšili a proto jsme se rozhodli jim vyhovět a v pátek večer jsme uspořádali diskotéku, kde zazněli písničky na přání a děti se opravdu moc bavili. Během měsíce srpna bychom vám rádi přidali i videa z tábora.

Lesní hra "KANCI"

Také jí říkáme hra jak "odrovnat" vedoucí. Ve vymezeném prostoru v lese mají děti za úkol pochytat všechny kance. Každý kanec, kterého představují vybraní vedoucí, má jiný počet bodů. Tým, který nasbírá nejvíce bodů hru vyhrává. Kanci mají možnost se schovat v domečkách, ale to jim moc nepomůže, protože děti je i tak pěkně proženou po lese.

Návštěva airsoft týmu T.O.R.N.

Během sobotního odpoledne nás navštívil airsoftový tým T.O.R.N. z Hlinska, který dětem vysvětlil základní pravidla airsoftu, také dětem vysvětlili jednotlivé části výbavy správného vojáka, neopomněli zmínit základní bezpečnostní prvky a zdravovědu. Děti si mohli vyzkoušet skutečnou střelbu ze zbraně.