Druhý týden

24.08.2022

Pondělí: Druhý týden nám bohužel začal deštivě a zrušil nám hned pondělní program. My jsme se, ale nedali! Místo hledání balónků v lese a luštění šifry, jsme doma posbírali veškeré společenské hry našich dětí a dovezli jsme je do tábora, kde jsme uspořádali turnaj ve společenských hrách. Odpoledne kdy už konečně přestalo pršet na děti čekala Narozeninová zlatokopecká horečka, kterou jsme bohužel museli ukončit dříve skrze nový déšť, který nám hru pokazil, děti si i přesto hru užili a z cen byli nadšení.

Zlatokopecká horečka: Zlatokopecká horečka je hra, kdy na děti v lese čeká území pokryté zlatem, které musí vyrýžovat. Vždy když vyrýžují pozemek na, který mají povolenku, musí se zlatem do banky. V bance zlato promění za dolary a mohou si pořídit povolenku na nový pozemek s dalším zlatem. Pozor! Po cestě je mohou přepadnout bandité a o zlato je obrat, mohou si ale zaplatit bezpečný převod se šerifem, který může bandity strčit do basy. Šerif je strážcem zákona, který dohlíží nejen na bandity, může uvěznit i zlodějné zlatokopy (děti), kteří rýžují zlato bez povolenky nebo okrádají své sousedy. V závěru hry, si děti mohou za dolary koupit odměny a ceny v salonu.

Úterý: Protože tábor TRAMPING má rád přírodu a trampování, pozvali jsme si letos na tábor Lesy ČR. Lesy ČR si pro nás připravili přednášku plnou aktivit z lesní pedagogiky o lesech a jejich důležitosti a zrovna tak o myslivosti. Odpoledne následoval program s mysliveckou tématikou, orienťák s úkoly a na jeho konci děti nalezly pozvánku na večerní myslivecký bál.

Už nás čekají poslední tři dny! 

  • Ve středu a čtvrtek na velké děti čeká vandr a na malé děti výlet do Toulovcových skal s přespáním pod širákem / pod převisem dle počasí. 
  • Závěrečný táborák s oblíbenou hrou Šáteček. 
  • V pátek ještě dopolední hra hledání balónků s luštěním šifry na dopoledne a velké balení domů.